Bowmoor Sailing Club
Autumn Afternoons

Preliminary Results

Pos Class Sail No Helm R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19 Pts
        26/9 26/9 3/10 3/10 10/10 10/10 17/10 17/10 24/10 24/10 31/10 31/10 7/11 14/11 21/11 28/11 5/12 12/12 19/12  
        13:45 15:15 13:45 15:15 13:45 15:15 13:45 15:15 13:45 15:15 13:45 15:15 13:45 13:45 13:45 13:45 13:45 13:45 13:45  
Laser Fleet  -  Sailed: 19  Discards: 10  To qualify: 9  Ratings: None
1 LASER 170170 D. Page 5 1         3 1 1 1 1 1 1 1 1 4 1 3 1 9
2 LASER 165238 C. Backhouse 3 Rtd 4       4 3     3 2   3   3 2     27
DNQ LASER 142114 Nicoll 8   7 5                   5   5 4 4 6 65
DNQ LASER 165253 R. Napier 4 2 1   OOD OOD 2 2                       69
DNQ LASER 165254 D. Roberts     5 3                       2     2 117
DNQ LASER 171888 N. Pealing 6 3                       2         4 120
DNQ LASER 176335 R. Plummer     3 1                   OOD   1       124
DNQ LASER 169076 S. Robertson 1   2 2                               131
DNQ Laser 167960 A. Ekstrom     6 4                           1   137
DNQ LASER 170478 Justin Pealing 2                                 2 Rtd 138
DNQ LASER 168934 Jul Pealing 7 5                       4           142
DNQ LASER 177893 D. Rollinson         1 1                           149
DNQ LASER 164752 A. Stagg                 OOD OOD     Rtd             165
DNQ LASER 168988 A. Sim             1                         169
DNQ LASER 142114 J. Lowe                     2                 170
DNQ LASER 180341 R Stanley                                 3     171
DNQ LASER 180341 H. Stephens                                     3 171
DNQ LASER 115655 M. Oflet   4                                   172
DNQ LASER 158359 C. Milne                                     5 173
DNQ LASER 152770 Royle   6                                   174
Laser Radial Fleet  -  Sailed: 18  Discards: 9  To qualify: 9  Ratings: None
DNQ Laser Radial 180443 I. McKeeman     1 1                         1   1 24
DNQ Laser Radial 169076 I. Robertson                 1             1       30
DNQ Laser Radial P/Green C. Parker-Mowbray                             1         33
Asymmetric Fleet  -  Sailed: 19  Discards: 10  To qualify: 9  Ratings: PY
1 LASER 2000 2817 D. Haines     OOD OOD     3 1 1 1 2   2 3   1 2     12
DNQ RS 400 999 Peat 7   3         Rtd 2 2             3 5 OOD 55
DNQ RS 400 1022 M. Lee Rtd           4 3         3 2   5   2   70
DNQ 29er 544 Harrison 5           5   Rtd       Rtd     3   Rtd   93
DNQ LASER 2000 21443 R. Bedford 3 1                 1         2       112
DNQ RS 200 739 J. Robertson 1   2 2                               131
DNQ RS 200 848 A. Killham                 OOD OOD       1       1   137
DNQ B14 640 S. Brown 4               3                 4   137
DNQ RS 200 695 A. Robertson     1 1                               149
DNQ RS 200 552 O. Maton             1 2                       150
DNQ RS 200 216 T. Pickworth             2                 4       153
DNQ RS 400 1011 C. Milne                               Rtd   3   157
DNQ ISO 584 E. Bates                             1         169
DNQ RS 200 695 P. Dorer                         1             169
DNQ RS VAREO 304 C. Carter                                 1     169
DNQ RS 200 695 I. Robertson 2                                     170
DNQ RS FEVA XL 259 M. Tonkin                     3                 171
DNQ RS FEVA XL 430 Lossin               4                       172
DNQ RS 400 957 D. Cannon     4                                 172
DNQ LASER 2000 2760 M. Collins 6                                     174
Handicap Fleet  -  Sailed: 16  Discards: 7  To qualify: 9  Ratings: PY
1 PHANTOM 1177 R. Smith 1   1 1     1 1 1   1 1           1   9
DNQ ENTERPRISE 22271 D. Morgan                         1             49
DNQ PHANTOM 988 O. Hopkins (V)             2                         50
DNQ 505 7848 S. Bogdiewkowski 2                                     50
DNQ MIRROR 48750 J. Stagg                 OOD OOD                   54
Solo Fleet  -  Sailed: 19  Discards: 10  To qualify: 9  Ratings: None
1 SOLO 3797 P. Rowley Rtd   Rtd       1 1     3 1 1 1 1   1 1 2 10
2 SOLO 4033 J. Barr         3 2 3 3 1 1 2 3 2 3 2 3 2 3 OOD 17
DNQ SOLO 4499 R. Gibbon     1 1 1 1                   1   2 1 28
DNQ SOLO 3937 G. Silcock 1 1     2 3 2 2               2       33
DNQ SOLO 4282 J. Gilden 2 2 2 2                               58
DNQ SOLO 3880 J. Hughes 3 3     4   4 4                       58
DNQ SOLO 4443 J. Woods                     1 2   2           65
DNQ SOLO 3516 R. Fry                     4 4               78
DNQ SOLO 4033 D. Gibbons                                     3 83
Topper Fleet  -  Sailed: 19  Discards: 10  To qualify: 9  Ratings: None
DNQ TOPPER 44448 Daniel Gibbons         1 2             1       1     65
DNQ TOPPER 32710 Dave Gibbons         2 1             3           1 67
DNQ TOPPER 45105 L. Killham 2 1                     2             77
DNQ TOPPER 16010 R. Bedford 3               Rtd   6                 83
DNQ TOPPER 12144 C. Pickworth 1                             1       86
DNQ TOPPER 43580 E. Symons               1     2                 87
DNQ TOPPER 25384 L. Symons                     1                 97
DNQ TOPPER 44671 H. Fitzpatrick                     3                 99
DNQ TOPPER 36298 E. Kane                     4                 100
DNQ TOPPER 43737 C. Tonkin                     5                 101
DNQ TOPPER 36794 A. Elsender                     Rtd                 104

Sailwave Scoring Software 1.55
www.sailwave.com