Bowmoor Sailing Club
Wednesday Evenings (2)

Preliminary Results

Pos Class Sail No Helm R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Pts
        30/6 7/7 14/7 21/7 28/7 4/8 11/8 18/8 25/8 1/9  
        7pm 7pm 7pm 7pm 7pm 7pm 7pm 7pm 7pm 7pm  
Fast Handicap Fleet  -  Sailed: 10  Discards: 5  To qualify: 5  Ratings: PY
1 LASER 170170 D. Page 3 1 3 2 1 1 1 OOD 1   5
2 LASER 168988 A. Sim 1           2 2 2 2 9
3 LASER 164752 A. Stagg   2   1       5 6 4 18
4 LASER 2000 2817 M. Haines           2 10 6 10 5 33
5 LASER 115402 J. Wilmer Rtd   5 7 3       8   35
6 LASER 132161 D. Nicoll     7   Rtd   11 8 9   43
DNQ LASER 180341 H. Stephens 6   4 3       4     54
DNQ RS 400 1022 M. Lee     6 10     9     6 68
DNQ LASER 112380 R. Popper 5     4         7   90
DNQ LASER   C. Milne     8 6 4           92
DNQ LASER 88871 P. Bates 4     9     8       95
DNQ LASER 152753 R. Harwood       8     6     Rtd 96
DNQ LASER 168879 M. Hing 2   1           OOD   96
DNQ LASER 136023 M. Read Rtd     5 Rtd           99
DNQ Laser Radial 180443 I. McKeeman             3 3     117
DNQ ISO 584 E. Bates             4   4   119
DNQ LASER 171888 N. Pealing   Rtd             5   120
DNQ LASER 152770 Royle           3   7     121
DNQ RS 200 695 A. Robertson     Rtd             3 126
DNQ LASER 117229 B. Neaves       11   Rtd         127
DNQ RS 400 1218 M. Bath Rtd           5       128
DNQ RS 400 717 Gribble 7   Rtd               130
DNQ 505 8672 M. Bate       12     Rtd       138
DNQ LASER 343 J. Stadlin               1     149
DNQ LASER 160333 A. ParkerMowbray                   1 149
DNQ LASER 169296 K. McCullough         2           150
DNQ LASER 165253 R. Napier     2               150
DNQ LASER 170478 Justin Pealing                 3   151
DNQ LASER 158359 C. Milne             7       155
DNQ LASER II 10015 McKendrick         Rtd           156
DNQ LASER 144396 T. Holdsworth 8                   156
DNQ LASER 159375 A. McKeeman               9     157
DNQ RS400 999 Peat             12       160
DNQ LASER 169994 P. Griffiths     Rtd               160
DNQ LASER 178228 A. Hibberd             Rtd       163
DNQ 420 48942 O. Maton                     185
Slow Handicap Fleet  -  Sailed: 10  Discards: 5  To qualify: 5  Ratings: PY
1 SOLO 4499 R. Gibbon 1 OOD 1 1         1   5
2 SOLO 3778 J. Woods 3   2 OOD 1 1 2 2 3 1 6
3 SOLO 3797 P. Rowley     OOD 2     1   2 5 13
4 SOLO 3516 B. Fry       4 OOD 2 3     2 14
DNQ SOLO 3937 G. Silcock     3         1     73
DNQ SOLO 3170 J. Jones           3       4 76
DNQ TOPPER 32637 F. Collier     4         3     76
DNQ SOLO 2992 A. Worsnip           Rtd       3 77
DNQ BOSUN 1263 Powe     Rtd 5             82
DNQ SOLO 4492 D. Lyle 2                   94
DNQ ENTERPRISE 21555 M. Hing       3             95
DNQ WAYFARER 966 T. Clifford         Rtd           95
DNQ MIRROR 12942 A. Coyle             4       96
DNQ MIRROR 55423 S. Hodgson 4                   96
DNQ FLEETWIND 579 V. Jelley     5               97
DNQ CADET 742 R. Coyle             5       97
DNQ RS Feva XL 94 C. Milne 5                   97
DNQ MIRROR 48750 J. Stagg               Rtd     98
DNQ MIRROR 46686 A. Killham               Rtd     98
DNQ BOSUN   M. Jeavons       Rtd             99
DNQ RS Feva XL 25 S. Peat Rtd                   99
DNQ BOSUN   Rommel     Rtd               100

Sailwave Scoring Software 1.55
www.sailwave.com