event burgee venue burgee

Bowmoor Frostbite Afternon - 2018

Bowmoor Sailing Club

Results

Fast Handicap Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, To qualify: 6, Rating system: PY, Entries: 24, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName PY N1
2018-01-07 13.30
N2
2018-01-14 13.30
N3
2018-01-21 13.30
N4
2018-01-28 13.30
N5
2018-02-04 13.30
N6
2018-02-11 13.30
N7
2018-02-18 13.30
N8
2018-02-25 13.30
M9
2018-03-04 11.30
N10
2018-03-11 13.30
N11
2018-03-18 13.30
N12
2018-03-25 13.30
Total Nett
DNQ SUPERNOVA 1179 Chris Hobbs 1075 5 4 8                   17 17
DNQ RS AERO 7 1590 Chris Hatton 1071 Rtd 2 6                   19 19
DNQ RS AERO 9 2459 Dave Lynall 1024   1 2                   28 28
DNQ PHANTOM 1406 Tom Whittingham 999   3 3                   31 31
DNQ RS 300 528 Paul Watson 973 2   10                   37 37
DNQ RS AERO 7 1810 Charlie Sansom 1071 1                       51 51
DNQ RS AERO 9 1810 Charlie Sansom 1024     1                   51 51
DNQ PHANTOM 1438 Mike Tustin 999 3                       53 53
DNQ SUPERNOVA 1069 Brian Smith 1075 4                       54 54
DNQ RS AERO 9 1009 Antony Lymall 1024     4                   54 54
DNQ RS AERO 7 1618 Dave Harris 1071   5                     55 55
DNQ RS AERO 7 1843 Rachael Jenkins 1071     5                   55 55
DNQ SUPERNOVA 599 Chris Conlan 1075   Rtd                     57 57
DNQ SUPERNOVA 1176 John Banbrook 1075     7                   57 57
DNQ RS AERO 7 1009 Emily Watson 1071     9                   59 59
DNQ RS AERO 9 1840 Chris Upton 1024     11                   61 61
DNQ RS AERO 7 2458 Anthony Lynall 1071 Rtd                       61 61
DNQ PHANTOM 1322 Jon Cooper 999 Rtd                       61 61
DNQ SUPERNOVA 1177 Pete Bingham 1075 Rtd                       61 61
DNQ SUPERNOVA 1087 Mike Walker 1075 Rtd                       61 61
DNQ RS AERO 7 1464 Marcia Lynall 1071     12                   62 62
DNQ SUPERNOVA 561 Mark Hitchmough 1075     Rtd                   64 64
DNQ RS AERO 9 1064 Harry Joyce 1024     25[d]                   75 75
DNQ RS AERO 9 2028 Chris Jenkins 1024   25[d] 25[d]                   75 75

Slow Handicap Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, To qualify: 6, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Bowmoor
Rank Class SailNo HelmName PY N1
2018-01-07 13.30
N2
2018-01-14 13.30
N3
2018-01-21 13.30
N4
2018-01-28 13.30
N5
2018-02-04 13.30
N6
2018-02-11 13.30
N7
2018-02-18 13.30
N8
2018-02-25 13.30
M9
2018-03-04 11.30
N10
2018-03-11 13.30
N11
2018-03-18 13.30
N12
2018-03-25 13.30
Total Nett
DNQ SOLO 5378 Geoff Silcock 1143 1 1 2                   4 4
DNQ BYTE CII 2709 Charlotte Hitchmough 1147     1                   15 15
DNQ SOLO 5093 James Haydon 1143 5[d]   3                   15 15
DNQ BYTE CII 3132 Callum Combe 1147 2                       16 16
DNQ OPTIMIST 6366 Finn Hartshorn 1665 Rtd                       18 18
DNQ BYTE CII 3588 Zoe Bazen 1147     Rtd                   19 19

Lasers Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, To qualify: 6, Rating system: PY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName PY N1
2018-01-07 13.30
N2
2018-01-14 13.30
N3
2018-01-21 13.30
N4
2018-01-28 13.30
N5
2018-02-04 13.30
N6
2018-02-11 13.30
N7
2018-02-18 13.30
N8
2018-02-25 13.30
M9
2018-03-04 11.30
N10
2018-03-11 13.30
N11
2018-03-18 13.30
N12
2018-03-25 13.30
Total Nett
DNQ Laser 209870 Richard Lymposs   1 3 3                   7 7
DNQ Laser 201013 Neil Crosby     1 1                   13 13
DNQ Laser 165253 Rob Napier     2 2                   15 15
DNQ Laser 169994 Matthew White   Rtd 6 6                   15 15
DNQ Laser 202172 Nick Holt     4 4                   19 19
DNQ Laser 136 Doug Roberts     7 5                   23 23
DNQ Laser 206224 Derrick Page     5                     27 27
DNQ Laser 196665 Graham Royle     8                     30 30
DNQ Laser 170875 Mike Read       Rtd                   30 30
DNQ Laser 168879 Mike Hing   11[d]                       33 33



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com